Bizim Reklam Token

Bizim Reklam Token Reklamlarınıza Destek Olsun

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/borsa.ligi.5
  • https://www.twitter.com/bzmtoken
  • https://www.instagram.com/bzmtoken
  • https://www.youtube.com/@bizimreklamtoken

      AVALANCHE  C  CHAİN BLOCKCHAİN    ADRESS    0xCcfB88214b57C5dD9A7fBaBa7781809165Be2Fc1

 KAMPANYALARI

DESTEKLEYEN   TOKEN   

İlksun Labs        info@bizimreklam.com     

WATCH ADVERTISING,     ADVERTISE OUR        ADVERTISING          EARN     TOKENS

 BİZİM REKLAM TOKEN    (BZM) is a decentralized cryptocurrency, an easy-to-use payment  coin with the lowest fees and web3 base

 

BİZİM REKLAM TOKEN NEDİR ?

• WHITEPAPER • BİZİM   REKLAM TOKEN  (BZM)

İÇİNDEKİLER

1. BİZİM REKLAM TOKEN NEDİR ?

2. BİZİM REKLAM Token (BZM) Nasıl Satın Alınır?:

3. IEO PLANIMIZ NEDİR?

4. ICO PLANIMIZ NEDİR ?

5. FERAGATNAME

6. PROJEMİZ HAKKINDA

7. BİZİM REKLAM GEREKLİ Mİ ?

8. BZM VİZYONU VE MİSYONU

9. KRİPTO BORSASI KULLANIM ALANLARI

10. ÖDEME KULLANIM ALANLARI

11. BAĞIŞ KULLANIM ALANLARI

12. HİZMET SAĞLAYICILARI: KİMLİK, UYGUNLUK, DOLANDIRICILIK, RİSK

13. BZM İŞLEVSELLİĞİ HAKKINDA:

14. BZM TEKNOLOJİSİ VE AVALANCHE BLOKZİNCİR AĞI:

15. AKILLI SÖZLEŞME ŞARTNAMESİ GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ:

16. CÜZDANDAN CÜZDANA İŞLEMLER :

17. MEVCUT TEKNOLOJİ UYGULAMA STRATEJİSİ

18. KRİPTO PARA TASARIMI :

19. BZM MEVCUT TEKNOLOJİ UYGULAMA STRATEJİSİ

20. BZM EKİBİ BZM TOKEN GELİŞTİRİCİSİ

21. BZM TOKEN HEDEFLERİMİZ:

22. EKİP ÜYELERİ VE ÖZGEÇMİŞLERİ

23. KARAR YETKİSİ

24. EK BİLGİLER VE GÜNCELLEMELER EK BİLGİLER VE GÜNCELLEMELER :

 

 

*************************************************************************************************************1

     BİZİM REKLAM TOKEN NEDİR ? :

     Bizim reklam token ,başarılı olmayı hedeflemiş ,ilk Token Arzı (Initial Coin Offering – ICO ve IEO ) projesi, iyi hazırlanmış ,benzersiz ,bir teknik dokümana, sahiptir. Bizim reklam token ,AVALANCHE C CHAİN blockchain ağına bağlı ERC-20 tabanlı ve kısaltması BZM olan bir kripto para birimidir. Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren platformları desteklemek amacıyla Türkiye de yazılım konusuyla ilgili çalışan İLKSUN CO. öncülüğünde piyasaya sunulmuştur.Bu coinle artık sosyal medya platformlarında reklam verenler ,reklam izleyenler BZM TOKEN kazanacaklardır ,yeni verecekleri dijital reklamlarda da bu tokenı kullanabileceklerdir. Gelecekte , İnstgram ,yotube,facebook,tiktok gibi platformlar ve diğer reklam şirketleri müşterilerine BZM kazandıracak formüller üretecektir. BZM bu alanda ki likitideyi genişleterek ,mali soruları çözmeyi amaçlamıştır. Bizim reklam token (BZM), dijital reklamcılık alanında çalışan büyük şirketlerin aldığı komisyonlara ve sistemlerinin kullanıcı taleplerini karşılamadığı görüşü ile “Dijital Reklamcılık” alanında yenilik getirme amacı ile piyasaya sürmüştür. Bizim (BZM) geliştiricileri, reklam veren, yayıncı ve kullanıcıları bir araya getirerek tüm tarafların kazançlı çıkacağı bir reklamcılık modeli geliştirmeyi amaçlar. BZM kripto para birimini reklamcılık alanında kullanımda olan tek internet sayfası “Bizim reklam .com ” isimli, aynı İlksun danışmanlık ltd şirketin yayınladığı sayfadır. İlerleyen günlerde diğer internet tarayıcılarında da faaliyete başlamayı amaçlamaktadır. Bizim Reklam (BZM) Avantajları Nelerdir? Bizim Reklam coin (BZM), dijital reklamcılık alanında, reklam verenlere, reklam harcamalarını en verimli şekilde ve doğru kitleye ulaştırmalarında fayda sağlamaktadır. Yayıncı sitelerde gereksiz reklamı önleme ve reklam gelirlerinin adil olması yönünden avantaj sağlamaktadır. Kullanıcı yönünden ise gereksiz ve ilgi alanı dışında reklamlarla karşılaşmamasına ve izlediği reklamlarda BZM üzerinden kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Elde edilen ,BZM kullanarak yeni reklamlar vermek mümkün olacaktır Bizim Reklam Token (Bzm) Madenciliği Nasıl Yapılır? Bizim reklam coin (Bzm) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Bizim reklam coin (BZM) miktarı şirket tarafından üretilmektedir. Şirketin internet sayfası yönlendirmesiyle ilgili borsalar üzerinden , sahip olabilirsiniz veya 1inç dex.com sitesi üzerinden Bnb ile satın alabilirsiniz.

********************************************************************************2

 

    BİZİM REKLAM Token (BZM) Nasıl Satın Alınır?:

 

 

BZM Token satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan,BNB ile BZM satın alabilirsiniz. BZM satın al sayfamızdan üç adımda kolay bir şekilde BZM satın alabilirsiniz. IEO (İlk Borsa teklifi) teorik olarak bir ICO biçimidir, ancak ana fark, kripto para biriminin arz edildiği platformdur. ICO’larda bu platform proje tarafından ya da üçüncü kişiler tarafından sağlanırken, IEO’da bu platform kripto para borsanının kendisidir. İsminden de tahmin edebileceğiniz gibi, bir IEO, doğrudan yatırımcılara değil, bir borsa platformunun desteği ile kripto para satışının gerçekleştirilmesidir. Geliştiricilere ,ödeme ,IEO’nun yapıldığı borsa üzerinden aktarılır.

 

 

******************************************************************************************************************3

 

IEO PLANIMIZ NEDİR? :

 

BZM in ilk satışı borsa platformlarından yapılacağından, IEO sırasında satılan tokenlerin mali yükümlülükleri karşılanarak , listelenmesini sağlayacağız . borsaların yatırımcılara ilk arzda daha ucuzdan satış yapabileceğini değerlendiriyoruz . IEO sürecinde borsa ve proje geliştiricileri birlikte pazarlama süreci yönetilecektir. IEO'ların en büyük avantajlarından biri güvendir. Kripto para dünyasında her geçen gün adını sıkça duyduğumuz dolandırıcılık olayları ilk satışlarda da yaşanmaktadır. Borsalar üzerinden yapılan IEO’lar aracı bir kurum olarak yatırımcının borsaya güvenmesine olanak tanır. ICO’larda satış direkt olarak geliştiriciler tarafından yapıldığından projenin doğruluğu için proje ekibine güven dışında başka bir alternatif bulunmamaktadır. Bu nedenle, IEO'lar dolandırıcılık temelli ve şüpheli projelerinin yatırımcılar tarafından kolay bir şekilde ayırt edilmesine olanak tanımaktadır. Bazı durumlarda bir IEO üzerinden bir projeye yatırım yapmak, ICO üzerinden yatırım yapmaya göre daha kolay olabilmektedir. Bazı ICO’lar sizden birden fazla görev yapmanızı ya da yüksek katılım şartları isterken IEO’lar genellikle bütün borsa kullanıcılarının katılabileceği halka arzlardır. IEO’nun ICO’ya göre en büyük avantajlarından bir diğeri ise ise borsa listelemeleridir. Bir ICO sonrası projeler tekrardan borsalardan ile listelemek için görüşmeler yapabilmektedirler. Ancak IEO’lar direkt borsalar üzerinde olduğundan, satışı yapılan kripto para o borsalarda listelenmektedir. IEO’nun Dezavantajları Nelerdir? IEO ile satışı yapılan bir kripto para projesi için en büyük dezavantaj maliyet tarafındadır. Bir proje bir borsa üzerinden satış yapmak için başvuru yaptığı zaman borsaya belirli bir miktar ücret ödemek durumunda kalabilir. Bu sebeple mali gücü yeterli olamayan bazı projeler bir borsa üzerinden IEO yapamayabilirler. ICO ve IEO Arasindaki̇ Farklar Nelerdi̇r? ICO bir web sitesi üzerinden doğrudan geliştirici ekip ile yapılırken, IEO bir borsa platformu aracılığıyla yapılmaktadır. ICO katılım şartları projeden projeye farklılık gösterebilir. IEO ise borsalar tarafından daha önceden belirlenmiş ve AML(Risk Yönetimi), KYC(müşteri Tanıma) gibi prosedürler ışığında gerçekleştirilir. ICO sonrası token listeleme işlemi için projeler borsaya kendisi ulaşmalıdır ancak, IEO’da ise satışın yapıldığı borsa satış sonrası çoğunlukla projeyi listelemektedir. IEO’da proje ekibi satışın bir borsada gerçekleşmesi için borsaya belirli bir miktar para ya da kripto para ödemekteyken ICO’da satış işlemi takımın kendisi tarafından yapıldığından herhangi bir borsaya ücret ödenmez.

 

************************************************************************************4

ICO PLANIMIZ NEDİR ?:

ICO Geliştirici ekibimiz , bir çok borsayla görüşme halindedir ,bu konuyla ilgili prototip çalışmaları tamamlanmıştır.Aşağıda belirten miktarlarda ,arz işlemleri yapılması planlanmaktadır.

Bizim Reklam Coin (BZM) Künyesi İsim:

Bizim Reklam Token Sembol: BZM

Güncel Fiyatı: 18.80 ₺

Piyasa Değeri: 4.500.000.000.000 ₺

Çıkış Tarihi: 27/02/2023

Dolaşımdaki Arz: 1.500.000

Maksimum Arz: 250.000.000 ADET

BZM /BNB (USD): 18.80 ₺

BNB /BZM (USD): 250.000.000 $

 

*********************************************************************************** 5

    FERAGATNAME : 

 

 

     Yasal olarak bulunduğunuz ülkenin şartlarına göre yatırım yapmanız tavsiye ediyoruz . Yasalar gereği kimi ülke vatandaşlarının bu projeye katılıp katılamayacağının yatırımcı tarafından araştırılması gerekmektedir. Bir kripto borsasında ,IEO ve ICO'ya para yatırmaya karar vermeden önce, ülkenizde ,yasaları ihlal edip etmediğinizden emin olun. Afganistan, Arnavutluk,Bosna Hersek,Burundi,Kanada,Orta Afrika,Kongo,Fildişi Sahili,Etiyopya,Gine- Bissau,İran,Irak,Lübnan, ,Liberya,Makedonya,Çin Anakaras,Malezya,Myanmar,Yeni Zelanda,Kuzey Kore,Sri Lanka,Sudan,Suriye,Tayland, Belarus,Gine,Trinidad ve Tobago,Tunus,Uganda,Ukrayna,Amerika Birleşik Devletleri,Venezuela,Yemen ve Zimbabve, IEO ve ICO'lar, gibi bazı ülkelerde açıkça yasaktır.

      Şu anda pek çok ülkede ICO’lar kullanılabilir , düzenleyici kurumların önemli kısmı IEO ve ICO’ların belli kurallar dahilinde çalışması istenmiştir.IEO ve ICO'ların düzenlemelere uygun biçimde çalışırken , çeşitli mevzuatlara yatırımcılar tarafından da uyulması gerekmektedir. Projemize yatırım yapılması durumunda kesinlikle kâr getireceği garantisi verilmemektedir. Bunun birinci sebebi token piyasasının çok hareketli olmasından ,kaynaklı ani fiyat değişimleridir. Yatırım yaparak, reklam giderlerine ve reklam izleyenlerin kazandıklarına katkıda bulunarak ,bu alanda ki mevcut sorunları kalıcı olarak ,çözmeye odaklanmış bir projeyi desteklemiş olacaksınız.Projede yeni gelişmeler oldukça bu yazımızda güncellenecektir. Projemizin çözmeyi hedeflediği sorunun ana hatlarını, bahsi geçen bu sorunun çözüm yöntemini, kullanacak ürünleri, mimarisini ve kullanıcılarla kuracağı etkileşiminin detaylarını içeren teknik konular ,detaylı olarak anlatılmıştır.

 

 

****************************************************************************************************************6

    Projemiz Hakkında :     

   Projemiz hakkında geniş bilgi almak için ,token@bizimreklam.com adresine mail gönderebilirsiniz .Daha geniş açıklamaya yapmaktan memnuniyet duyarız. Potansiyel yatırımcılarımız için mevcut piyasa koşullarını takip ederek ,İLKSUN LTD.ŞTİ olarak düzenleyici pozisyonlar alacağız . Projenin ana amacı reklam sektöründe likidite geliştirmektir .Araştırmalarımız, somut gerçeklere veya analizlere dayandırılmaya çalışılmıştır. Yatırımcılarımız bu somut projemizle ilgilenmektedir. Çünkü , BZM reklam sektörü ve yatırımcılar için kendi ekosistemini meydana getirmiştir. Projemiz reklamcıları ve yatırımcıları ,bir araya getirmektedir. Projeye ait token’ın hayatta kalmasını sağlayacak kullanıcı tabanını oluşturmuş bu projemiz çeşitli çevrelerce desteklenecektir.

   Projenin durumu:

     Projemiz mevcutta avalanche zincirinde , 900.000.000 adet tokene sahiptir . Prototiplerden elde edilen verilere göre reklam sektörü ve yarımcıların ilgisini çekildiği görülmüştür. Derleyici sürümü v0.8.17+commit.8df45f5f , etkin optimizasyon ile evmVersion ve MIT lisansına sahiptir. Sözleşme 0xCcfB88214b57C5dD9A7fBaBa7781809165Be2Fc1 adresi ile avalanche c chain explorerdan incelenebilir . Her yıl yeni eklentilere ve yol haritasına sahip geliştirme stratejisi ile hiç bir zaman değer kaybetmeyecek bu token kendi reklamını , tanıtımını kendisi ve üreticisi olan İlksun ltd.şti bilinçli bir şekilde yapacaktır ve genel hedeflerimiz içinde ilk beş yıl içinde tüm tokenlarımızı ,çeşitli dex ve defi borsalarında arz etmektir.

     Finansal veriler:

       Projenin finansman büyük bir bölümünü İlksun Ltd.şti karşılayacaktır. Projemiz reklam sektörünü ,canlandırmak ve hareketlendirmek ve reklam izleyen ,reklam veren müşteriyle bağ geliştirmek, reklam yatırımları için ,reklam izleyenleri teşvik etmek için ,bu alanda likidite oluşturmak amacıyla bu token’ına ihtiyaç duymuştur. ICO token’ları 50.000.000 adetle sınırlı olacaktır ve satışları ,30.03.2023 tarinde başlayacaktır. Yatırım kullanım planı: Arz sonunda toplanan paraların tamaı proje geliştirme maksatlı olarak kullanılacaktır. projenin ilk etapta ,belli başlı görevleri yerine getirmek için 1.000.000 usd ye ihtiyaç olduğu saptanmıştır. Yol haritası: Gelecek 12 ila 60 ay için derinlemesine bir çalışma planı sunulmuştur. Az miktarlarda çeşitli borsalarda satış yapılarak Prototip çalışmaları bitirilmiştir .Projenin beta sürümün çıkış tarihi 30.03.2025 olarak belirlenmiştir. Yol haritasında yer alan bazı aşamalar tamamlanmıştır. Sitemizde ayrıca yol haritsından bahsedilmiştir.

 

*********************************************************************************7

 

 

BİZİM REKLAM TOKEN NASIL ÇALIŞIR  ? 

 

BZM Avalanche blokzincir ağı temelli, (BZM) token ,İLKSUN DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ tarafından düzenlenen ve yönetilen, ERC-20 standartları ile uyumlu ve güvenilir bir kripto para birimidir . Merkeziyetsiz ve kişiden kişiye (P2P) global finansal ağlarına erişimini artırma vizyonuyla, bir kripto para birimi sunmayı hedefler. BZM token avalanche blokzincir ağı üzerinden ERC-20 tabanıyla (işlem görebilir) transfer edilebilir. Her para birimi, kendi içinde üç temel işleve sahiptir: tasarruf aracı, değiş-tokuş aracı ve hesap birimi. Sözü geçen tüm bu işlevlerin yerine getirilmesi, BZM çoklu kullanım alanları açısından uygulanabilir kılar. Kripto para birimlerinin geniş çapta benimsenmesi ve yaygınlaşmasında köklü yerel ve küresel kripto borsalarının etkin rolü olmuştur. BZM Kripto borsalarında, takas işlemlerinde, uygun para giriş çıkışları için alternatif çözümler sunabilme yeteneğine sahiptir. Bu bağlamda BZM özellikle menkul kıymetlerin düşüş dönemlerinde dahi, kripto para işlemine kritik önem taşıyan resmi alım satımlarda devam edilebilmesini sağlar. Mevcut finansal sistemlerle kıyaslandığında, daha üstün niteliklere sahiptir . BZM hayır kurumları, alım satım ,reklam şirketleri ve e- ticaret siteleri için ayrıcalıklı bir takas seçeneği sunar. Bzm in temelinde yatan teknoloji şeffaflığa dayalı olup, onu halk tarafından izlenebilir kılar. Bu da özellikle finans,bonus dağıtan şirketler , hayır ve devlet kurumları için önemli bir özelliktir. BZM ile gerçekleştirilen tüm işlemler ağın yönetim ve güvenliğini sağlamak amacıyla, akıllı sözleşmelere tabidir. Blockzincir uzmanları, yazılım mühendisleri, finans yöneticileri ve akademisyenlerden bir araya gelen ekip ve iletişim ağı ile, BZM teknolojisi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlar. Bu farkındalık ile birlikte geleneksel finans sisteminden yarının merkeziyetsiz interneti ile bağlantı kurma vizyonunu uygulamak üzere hizmet verir.

 

 

 

************************************************************************************************************8

BZM VİZYONU VE MİSYONU

BZM token olarak vizyonumuz, merkeziyetsiz internete eşsiz bir bağlantı sunmaktır. Yeni teknolojiler dünya genelinde gelişmeye ve yayılmaya devam ettikçe, açık internet kavramı – finansal güdülerden bağımsız olarak herkes için ücretsiz ve erişilebilir temel bir bilgi ağı – dünyadaki tüm bireylerin anında, güvenli ve zahmetsizce bilgi paylaşmalarına olanak sağlamıştır. Bu gelişmelerin katkıları son derece önemlidir ve etkisi dünyanın dört bir köşesinde görülmektedir. Kripto varlıkların ortaya çıkışı, blokzincirde programlama ve veri paylaşımı, insanların hiç olmadığı kadar alım-satım ve karşılıklı işlem yapmalarını sağlayan yeni bir açık internet çağını başlattı. Günümüzde, kripto varlıklar ve blokzinciri teknolojisi, global, güvenli ve düşük maliyetle transfer imkânı sağlamaktadır. Değer takasına dayalı açık bir internet kurmak, coğrafi sınırları aşan ve entegre bir dünyanın önünü açabilir; bu da hem ekonomideki hem de herkesin dahil olduğu bir küresel pazarın gelişmesinin önündeki engelleri ortadan kaldıracaktır. Bizim reklam token takımı olarak, bizler, gelecekte ekonominin; globalleşmiş, şeffaf, merkeziyetsiz bir finansal sisteme bağlanmak isteyen herkese, serbestçe dağıtılacağına ve herkes tarafından erişilebilir olacağına inanıyoruz. BZM projesi, seçilmiş birkaç denetleyici kurumdan ziyade, bütün insanlara finansal erişim sağlama amacından doğan vizyonumuzla ortaya çıktı. BZM, kendinden bağımsız ve benzer fikirli ortakların katılımı ile yeni bir yapı altında, fiyat-istikrarlı kripto varlıkların yaratılmasını, geri kazanılmasını ve akışını yönetmek üzere güvenli bir EKOSİSTEM oluşturmayı hedefliyor. BZM mevcut halka açık blokzincir çatılarındaki fiyat dalgalanması ve işlem ölçülebilirlik sorunlarına yönelik , teknolojiler sunma gayretine destek olmayı planlamaktadır.Bzm token’nın özellikle tedarik etmeye yoğunlaştığı konular: Bzm, kripto para mekanizmasının lisanslı üyesi haline gelirken, Bzm organizasyonundan bağımsız olarak protokollerin kendi idari dağıtımı için ağ şeması ve kripto varlık teknolojisi çerçevesinde sertifikalı ,üyeleri oluşacaktır. Bu doküman, BZM ekibinin, cripto ekosisteminin çözmeyi umdukları sorunları, ne şekilde çalışacaklarını ve nasıl yönetilmeleri gerektiğini ana hatlarıyla belirtmektedir. İçeriği basitleştirmek amacıyla, ekte bir anahtar terimler sözlüğü konulmuştur.

 

*********************************************************************************9

 

KRİPTO BORSASI KULLANIM ALANLARI .

Bzm ekibi, kapsamlı durum analizi ve çalışmalarının ardından geliştirdiği BZM ile kripto para borsalarındaki eksikliklerin giderilmesi ve kripto ağlarındaki risklerin giderilmesi gibi temel konulara odaklanmayı planlamaktadır. Kripto borsaları, onaylı kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve benzeri kripto varlıkları satın alabildikleri ve satabildikleri çevrimiçi pazarlardır. Öte yandan, kripto pazarındaki varlık dalgalanma sorunu, kripto para birimlerinin yerel ve küresel çapta daha fazla benimsenmesinde sorun teşkil ederek halkın güvenini sarsmaya neden olmuştur. KRİPTO BORSASI KULLANIM ALANLARI Bu yönüyle, değişken-fiyat özelliğine sahip kripto paralar, kripto borsalarında yeni ve şüpheci olan kişiler açısından basit ve güvenli bir alışma süreci sağlar. Değişken kripto paralar ayrıca, mevcut borsaların sunduğu geleneksel itibari paraların finansal piyasalara giriş ve çıkış çözümlerinden daha hızlı ve ekonomik bir seçenek vadetmek kaydıyla, değişken kripto varlıklarının içerisinde, riskten korunma fırsatı sunmaktadır. Esasen her kripto borsası kullanıcısı, kripto para birimlerini, değerini korumak üzere tasarlanmış , değişken kripto paralarla takas ederek volatil kripto varlıkları tarafından uğrayabilecekleri zararlardan korunmayı seçebilir. Kripto Borsaların yalnızca birkaçı, nitelikli bankalardan doğrudan ödeme kabul ederken, geri kalanlar gerekli likiditeyi oluşturmak ve sürdürmek için başka yerlerden edindikleri kripto para birimlerini kullanan kullanıcılara bağlı kalmaktadır. İtibari rezervlere bağlı BZM gibi değişken kripto para birimlerini kripto borsalarına eklemenin, hem kullanıcılar hem de borsalar açısından kolaylık sağlayacağı öngörülmektedir. Örneğin, Bzm söz konusu borsalarda listelenmesi, kullanıcılar için transfer özgürlüğü oluşturur. Bzm Bununla birlikte, borsalarda likidite yaratmak için birden fazla kripto para türünde alım satımına imkan sunar. Reklam sektöründe reklam verenlerin ,reklam izleyenleri teşvik etmek için bonus ödeme yöntemi olarak ,şirketlerin bonus para olarak ,reklam izleyenlere dağıtılması amaçlanmıştır. Bu durumda olan şirketler geniş kitlerlere ulaşmak için destek alabileceği bir token olarak kullanması amaçlanmıştır.Çeşitli proğramlara ve sitelere entegre edilerek ,ana dağıtıcıdan ,çeşitli sektörlere ulaşılması planlanmıştır.

 

*********************************************************************************10

ÖDEME KULLANIM ALANLARI :

 

    Son yirmi yılda, geleneksel finansal kuruluşları ve araçları hakkında birçok noktada anlayışımızı değiştirdik. 21’inci yüzyılın teknolojik ve kültürel hareketleriyle birlikte, birbirimizle olan ilişkilerimiz büyük ölçüde değişti. Akıllı telefonların hızla benimsenmesi, tüm dünyada genişleyen mobil tabanlı ödemelerin yaygın olarak kullanılmasının da önünü açtı. Dijital cüzdanların ortaya çıkması ile kişiler arası ödemeler kolaylaştı. Aynı şekilde satıcılara dijital olarak yapılabilen ödemelerle artık para gönderme işlemleri zahmetsiz işlemlere dönüştü. Tarihsel açıdan finans, telekomünikasyon ve teknoloji şirketlerinden oluşan üç ana sektör, mobil - dijital cüzdan kullanımını arttırdı. Bununla birlikte, bu cüzdanların çoğu hala yalnızca mevcut ödeme ağı ve bankacılık sistemi üzerine inşa edilen yazılım parçalarından oluşmaktadır. Her bir cüzdan, 1.0 ve 2.0 internet ağı sistemleriyle uyumlu işletilmek üzere tasarlanmış olup, bu sebeple, bahsi geçen şirketler tarafından içeriğe sahip olma ve üçüncü şahıslarla paylaşma hedefiyle çevrimiçi hizmetlere6 erişim sunar. Dışarıdan bakıldığında, herkes bilgi alışverişinde bulunmakta ve açıkça iletişim kurmakta özgür olup, internetteki para ve ödemelerin iç işleyişi hala bazı finansal kuruluşlarla sınırlıdır. BZM ekibi, mevcut cüzdan altyapıları ile internet 3.0 dönemi ağı hizmetlerinin arasındaki boşluğu, dijital cüzdanların internetteki bilgiler kadar özgür ve açık bir şekilde kullanılmasına izin veren bir çözüm sunarak doldurmayı hedefliyor. Tıpkı içeriğin, bir web tarayıcısından diğerine serbestçe geçebilmesi gibi, bir ağa bağlı kripto para da herhangi bir engel olmadan BNB cüzdanlar arasında transfer edilebilir. BZM platformu ve değişken kripto para birimi, anında para göndermek ve saklamak için, e-posta hizmetlerinin sınırsız ve masrafsız yapısı ile mesajlaşmanın rahatlığını bir arada sunmak üzere tasarlanmıştır. İnsanlar, internet ortamında paylaştıkları içeriği seçmekte özgürdür ve internet hizmet sağlayıcılarının çoğu, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için bilgi alışverişinde bulunur. Bu özellik, internetin dünya çapında kabul görmesini önemli ölçüde etkilemiştir. Bu nedenle, paranın da kendi segmentinde bir internet içeriği teşkil edebilmesini önemsiyoruz. Bunun için, paranın sahibi olan kullanıcı açısından kullanım kolaylığına sahip olması ve maliyet etkinliği yaratması gerektiğine inanıyoruz. Bütün bu işlemler de hızlı ve şeffaf yöntemlerle olmalıdır.

 

************************************************************************************************************* 11

BAĞIŞ KULLANIM ALANLARI:

BZM ekibi özellikle kripto para birimlerinin kâr amacı gütmeyen kuruluşlara sunabileceği yararlar konusunda heyecan duymaktadır. Hayır kurumları çoğunlukla şeffaflık, mali sorumluluklar ve bağışları kabul etme yöntemleriyle alakalı kısıtlamaları ilgilendiren belli başlı konularla uğraşmak zorundadır. Bizim amacımız, hayır kurumları tarafından sağlanan fonların verimliliğini ve doğrudan etkinliğini artırmak için kripto bazlı bağışları uygulamaya sokmak, bu yöntemle yardımseverliğe potansiyel engel teşkil eden noktalara çözüm getirmektir. Kripto para bazlı bağışlar, kurum içi işlemlerin şeffaflıkla yürümesini sağlayarak kamu duyarlılığını olumlu yönde etkiler, idari gider masraflarını azaltır. Blokzincirindeki her işlem kendine özgüdür, yani kripto para kullanarak yapılan her bağış, hayır kurumları ve halk tarafından izlenebilir ve hesaplanabilir. Bu, yardım kuruluşunun güvenirliğini doğrudan etkileyebilir ve fonların düzgün kullanımı konusunda bağışçılara teminat sağlayabilir. Dahası, blokzincirine kayıtlı işlemler geri döndürülemez. Bağışlar net bir şekilde görüntülenerek takip edilir ve doğrulanabilir. Hayır kurumlarına yapılan bağışların bir kısmı, kuruluşların potansiyel idari maliyetlerine ayrılır. Bu durum kuruluşun potansiyel etkisini büyük ölçüde düşürür. Kripto para birimleri, amaçlanan hedeflere daha fazla fon tahsis edilmesini sağlar ve aracı sayısını azaltarak toplam maliyetlerin de azaltılmasına yardımcı olur. Kripto-yardımseverlik, kâr amacı gütmeyen önemli kuruluşlar tarafından hızla benimsenirken, kuruluşların son yıllardaki faaliyetlerinin etkisini artırmaktadır . Örneğin, 2015 yılında kurulan Fidelity Charitable, bugüne dek 100 milyon dolardan fazla kripto para bağışı alan global bir yardım kuruluşudur. Bu anlamda kripto para birimlerinin bir bağış türü olarak kabul edilmesi, hem bağışçılar hem de kâr amacı gütmeyen kuruluşlar nezdinde fayda sağlayabilir. BZM olarak amacımız, sosyal yardımın etkisini azami düzeye çıkarmak için,Hayır kurumlarına kripto bağış kabulünü anlatmak ve sayısız avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktır.

 

 

 

 

**************************************************************************************************************12

 

HİZMET SAĞLAYICILARI: KİMLİK, UYGUNLUK, DOLANDIRICILIK, RİSK

Blokzinciri teknolojisi ile kripto varlıklarının ortaya çıkışı, kurumların dahilinde bilgiyi yaratma, saklama, paylaşma ve koruma gibi pek çok alanda sayısız yarar sağlamaktadır. Blokzinciri teknolojisi, verinin bütünlüğünden ödün vermeden, gerçek dünya meselelerini ele alan çözümler için kolaylık sağlar. Bu teknolojinin uygulanması, yukarıda belirtilen kullanım alanlarının başarıya ulaşmasını büyük ölçüde arttırır: Birbirlerine güven duymayan iki taraf arasında veri paylaşımı için bir ağ geçidi kurar ve yönetir; Piyasa tarafından desteklenen ve hükümet politikalarından bağımsız olarak işlem gücüne dayalı transfer edilebilen bir tasarruf aracı işlevi görür; Tüm işlemlerin sabit kayıtlarını tutan halka açık bir sistem yaratır. BZM, güven ve kimlik hükümlerini, ödeme yükümlülüklerini ve geri ödeme kurallarını desteklemek için bir hizmet sağlayıcı mekanizma sunarken, uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirmek için KYC/AML bağlantılı bilgilerin güvenli bir şekilde paylaşılmasını hedeflemektedir. BZM servis sağlayıcı arayüzü sayesinde kullanıcılar; Dolandırıcılık tespiti, risk değerlendirmesi, kimlik yönetimi, AML izleme, ve ağdaki diğer hizmetler konusunda hizmet sağlayıcıları ile ağ kullanıcılarını ağa katılmak ve işlem yapmaları için sağladıkları hizmetler karşılığında elde edilecek servis ücretlerinin yönetimi konularında aksiyon alabilecek. Örneğin, farklı cüzdan sağlayıcılarının BZM üzerinden cüzdanlarını birbirine bağlamaları durumunda, cüzdanların ilgili KYC ve AML yükümlülüklerini içeren uyumluluk ve düzenleme gereksinimlerini karşılayabilmesi büyük önem taşımaktadır.. Bu noktada, BZM’nın servis sağlayıcı arayüzü, KYC ve AML bilgi alışverişini destekleyen özellikler sunmanın yanı sıra, kullanıcıların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini güvence altına almak ve mevcut geleneksel ödeme ağlarında ortak olan bilgilerin sızıntı riskini azaltmak 8 adına kriptografik şifreleme kullanacaktır. Tüm BZM müşterilerini ve kullanıcılarını, fonların şeffaflığı ve güvenliği konusunda temin etmek başarımız açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ekibimiz tarafından tutulan fon hesap bakiyesi, tedavüldeki BZM kripto para miktarı, satın alınan ve satılan BZM sayısı ile ilgili tüm bilgiler, fon güvenliğini sağlamak için üç ayda bir sunulan banka hesaplarına ve bağımsız üçüncü taraf denetimlerine tabi tutulacaktır.

 

 

 

 

*****************************************************************************************************************13

BZM İŞLEVSELLİĞİ  HAKKINDA :

 

İşlem hacmini, fon güvenliğini ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak amacıyla, değişken kripto paranın yazılım uygulamasının üç aşamada gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. İlk aşamada BZM, üçüncü şahıs hizmetleri (KYC, AML, vb.) hariç tüm müşteri işlemlerini yönetmek, gözetim hesaplarını denetlemek, BZM oluşturmak ve tedavülden kaldırmaktan sorumlu olacaktır. İkinci aşamada, BZM ve ortak bankalar, tüm değişken kripto para işlemlerinde şeffaflık ve bağımsız yönetim sağlamak için gözetim hesapları üzerinde müşterek denetim yetkisine sahip olacaktır. İtibari paranın istikrarını doğrulamak için her iki taraf da ödeme gücü ve güvenlik açısından düzenli olarak denetlenecektir. Uygulamanın son aşamasında, BZM tüm gözetim hesaplarının yönetimini ortak bankalara veya güvenilir bir portföy yöneticisine devredecektir. Esasen, bu üç aşamalı yazılım uygulaması, BZM müşterilerinin güvenini oluşturmak için gerekli desteği, yönetimi ve istikrarı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Şirket ayrıca, değişken kripto paralar konusunda halkı bilinçlendirmek üzere iş geliştirme ve destek programlarının yanı sıra, bireylerin günlük yaşamlarında BZM kullanımını benimseme fırsatı yaratmayı da hedeflemektedir. BZM, yatırımcılar arasında, güçlü bir kripto altyapısı geliştirmek için özel, kamu ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yapmak için girişimci, işletimsel ve mühendislik kaynaklarını taahhüt edecektir. Bu şekilde, kurumların iç çalışmalarına şeffaflık getirmeyi, farklı altyapılardan gelen bireylere erişilebilirlik sağlamayı ve kamu ile yerel işletmeler arasındaki güven açığını kapatmayı umut etmektedir.

 

************************************************************************************************************14

 

    BZM TEKNOLOJİSİ VE AVALANCHE BLOKZİNCİR AĞI:

     BZM token, blokzincirler ve kripto para bantları arasında standart bir protokol ile kripto varlıkları araında takas edilebilir. BZM’ in sunduğu teknoloji, varlık destekli değişken kripto paralar aracılığıyla teminatlı kripto para birimlerini desteklemekte ve blokzinciri teknolojisinin güvenliğini ve rahatlığını kullanarak yüksek işlem hacmi sağlamaktadır. Bu bölüm, söz konusu teknolojinin iç işleyişini daha ayrıntılı olarak açıklamaktadır. BİZİM REKLAM TOKEN BZM kripto para birimi, Avalanche ağı üzerinde ERC-20 arayüzünün standart yöntemlerine uygun inşa edilmiştir ve ilerleyen zamanlarda Avalanche blokzinciri platformu üstünde bir dijital varlık olarak eklenecektir. Mekanizma, BZM’nın oluşturulmasına ve bozdurulmasına, tüm faaliyetlerin duraklatılmasına veya adreslerin tek tek dondurulmasına, hataların giderilmesi veya yeni özelliklerin eklenmesi için akıllı sözleşmenin güncellenmesine izin verecek şekilde düzenlenmiştir. BZM , başlangıçta bütün roller üzerinde yegane yetkiye sahipken, nihayetinde ağ üyelerine, BZM kullanıcılarına kripto para gönderme hizmeti verecek şekilde lisans ve yetki verecektir. Her akıllı kontrat, ağın güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamak için kendi rolleriyle sınırlıdır. BZM kurumu, aşağıdaki münhasır işlevselliklere karşılık gelen bütün adreslerin hak sahibidir: Baş Oluşturucu - Her oluşturucunun eklenmesini, silinmesini ve tahsisatını kontrol eder Oluşturucular – BZM’nın oluşturulmasını ve imha edilmesini sağlar Duraklatıcı – BZM’nın oluşturulmasını / imha edilmesini ve transferini önlemek için herhangi bir sözleşmeyi duraklatabilir Kara Listeci - Belirli bir adrese BZM gönderilmesini, alınmasını, oluşturulmasını ve kullanılmasını yasaklar Malik - Yönetici rolü dışındaki rollerden herhangi birinin yeniden atanmasını sağlar Yönetici - Bir sözleşmenin ilk belirleyendir.

 

 

**************************************************************************************************************15

AKILLI SÖZLEŞME ŞARTNAMESİ GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ:

 

   BZM kripto para birimi, BZM ağı tarafından belirlenen ve belli koşullar altında faaliyet gösterecek akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine olanak sağlamak için Avalanche ağı üzerine kurulmuştur.11 Tam destekli, güvenli, düzenlenmiş ve uyumlu bir değişken kripto para birimi için öneme sahip ek işlevsellikler ve gözetime de yer verilmiştir.

D U R A K L A T M A Yazılım hatası bulunması veya önemli bir anahtar uyuşmazlığı varsa bütün sözleşme duraklatılabilir. Sözleşme duraklatıldığı sırada tüm transferler, oluşturmalar, imha etmeler ve oluşturucu eklemeleri durdurulur.

K A R A L İ S T E L E M E :Yasaların zorunlu kıldığı ve mevzuata ilişkin maddelerce , yetkilileri tarafından uygulanan özel koşullar altında BZM , tespit edilen bir adresi kara listeye alma mecburiyetine ve hakkına sahiptir. Kara listeye alınan adres üzerinden BZM alışverişi yapılamaz

G Ü N C E L L E M E:

 

BZM, OpenZeppelin Untructured-Storage Proxy modelini kullanır1.2 BZMToken.sol bir uygulamasıdır, esas değişken BZM, tüm çağrıları BZMToken delegatecall üzerinden iletecek bir Proxy sözleşmesi (BZMTokenProxy.sol) olacaktır. Bu sistem, konuşlandırılmış olan kripto para sirkülasyonunu etkilemeden sorunsuz bir şekilde geliştirmesini sağlar.

G Ü V E N L İ K :

 

Yukarıda belirtilen akıllı sözleşme işlevlerinin yönetmeliğine ek olarak, BZM ekibi iletişim ağını korumak ve kontrol etmek için çeşitli güvenlik önlemleri almıştır: 1. Şifre Üretimi - Tüm şifreler, güçlü kimlik doğrulama ve güvenli kripto işleme için, donanım güvenlik modülleri tarafından oluşturulur, saklanır ve yönetilir.13 2. Şifre Saklama - Yüksek riskli eylemler gerektiren şifreler Avalanche muhafaza sisteminde çevrimdışı olarak saklanır. 3. Çoklu-imza - İletişim ağındaki önemli kararlar ve eylemler, güvenliğe ve hataya mahal vermemek için AVALANCHE AĞINDA, en az üç bireysel imza onayından geçirilir. 4. Fesih - İletişim ağı dahilinde, beklemedeki tüm işlemler, kötü niyetli faaliyetleri önlemek için yürürlüğe konmadan iptal edilebilir, feshedilebilir veya kaldırılabilir.

BZM OLUŞTURMA PARAYA ÇEVİRME  :

   Kripto paralar , sıradaki taleplere karşılık verebilmek için rezervlere konulur, piyasadaki kripto paraların değerini ,talep yoğunluğu belirler. BZM madancilikle yeniden oluşturulamaz , Değişken kripto paralara erişimin, , olduğu gibi özel bir internet uygulaması içerisinde olması gerekmediğini, bir cüzdan, borsa, mobil uygulama veya uyumlu, kripto para tanzim eden bir üyesi tarafından oluşturulmuş farklı bir ürün içinde de yer alabileceğini bilmekte yarar var.

 

**********************************************************************************16

 

       CÜZDANDAN CÜZDANA İŞLEMLER :

    Kripto para cüzdanı, bakiyenizi takip etmenin yanı sıra dijital para birimleri gönderebilen ve alabilen bir yazılım programıdır. BZM ,platformunu kullanmak isteyen kişiler için tasarlanmış, müşterilerine uyumlu, güvenilir, emin ve yüksek hızda transferler sunmayı amaçlar. BZM kripto parası ya da herhangi bir kripto para birimi satın almak istiyorsanız, dijital bir cüzdana sahip olmanız gerekir. Bu cüzdanlar, kullanıcının dijital varlıklarının tek ve yegâne mülkiyetine sahip olmasını sağlayan genel ve özel şifreleri depolamak üzere programlanmıştır. Dijital para transferi veya alımı dahil her işlem, her kullanıcının cüzdan bakiyesinin şeffaf ve güvenli bir şekilde kaydını tutan halka açık bir blok zincirine kaydedilir. Dijital para birimlerini muhafaza etmek için masaüstü, çevrimiçi, mobil veya donanım cüzdanlar da dahil olmak üzere çeşitli cüzdan türleri vardır. BZM, tüm ERC-20 standart dijital cüzdanlarla uyumludur. En önde gelen ve güvenli cüzdan / tarayıcı sağlayıcıları olan MyEtherWallet (MEW) ve MetaMask’e kayıt olmalarını önerilmektedir. Her ikisi de açık kaynaklı ve ücretsizdir ve cüzdan oluşturmak, transfer yapmak konusunda kolay bir kullanıma sahiptir. Her cüzdan yalnızca kullanıcısı tarafından kontrol edilebileceği için, fonlar üzerinde kullanıcıya tam özgürlük tanır. Herhangi bir ERC-20 token cüzdanı sağlayıcısı, Ethereum ağındaki kripto paraları ücretsiz ya da klasik banka harcının kısmi bir rakamına denk gelen sabit ücret karşılığında basit ve hızlı bir şekilde transfer edebilir. Cüzdan adresi, size para aktarmak isteyen kişilerle paylaşabileceğiniz bir banka hesap numarası gibidir. TİCARİ ÖDEME BZM ayrıca, bir Avalanche cüzdanı adresi ekleyerek, tüketici cüzdanı uygulaması kullanan bir kişi ile satış noktası kullanan bir ticari kullanıcı arasında uyumlu, güvenilir, emin ve yüksek hızlı transferleri kolaylaştırmayı da planlamaktadır. Tüketici cüzdanı ve ticari satış noktası yazılımı BZM ağ standardı kullanmak kaydıyla etkileşime geçebilir. Bu, özel bir kapalı ağa gerek duymadan, HTTP protokolünü kullanarak uzak bir iletişim ağına erişen bir web tarayıcısına benzer. BZM kripto parasını kullanarak yatırımcılar, karşılıklı işlem yapabilir ve ortak bir açık protokolü desteklemeye dayalı bir ödemeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu, özellikle ticari işlem yapan kişiler için oldukça kazançlı bir alternatiftir. Ödeme işlemcileri tarafından alınan komisyon ile, dijital cüzdandan ödeme kabul eden bütün işlemler için sabit bir ücrete indirilir.

 

 

****************************************************************************************************************17

   MEVCUT TEKNOLOJİ UYGULAMA STRATEJİSİ:

BZM, açık kaynak teknolojisinden ve fikri mülkiyet katkılarından yararlanarak uygulamanın kullanışlı şekilde gelişmesini hedeflemektedir. Ağ katılımcıları arasındaki etkileşimleri tanımlayan protokoller, API’lar ve iş kuralları, mevcut akıllı sözleşmeler ve protokoller ile belirlenmiş kuralların üzerine inşa edilerek bir üst seviyede soyutlama alanı tarif edecektir. BZM protokolünün ilk uygulaması, paradan kripto paraya geçişlerde önemli bir işlem hacmini desteklemektedir. BZM, ilgili protokolleri bir dizi akıllı sözleşme ve ERC20 belirteçleriyle Avalanche platformunun üzerinde uygulamayı planlamaktadır BZM ekibi, protokolün yeni bir uygulamasının geliştirilmesini hızlandırmak için mevcut uygulamadan yararlanmayı hedefler.

 

*****************************************************************************************************************18

      KRİPTO PARA TASARIMI :

       Değişken BZM kripto parada dört temel yaklaşım vardır:

           İ T İ B A R İ - T E M İ N A T L A N D I R I L M I Ş REZERVLERDEKİ İTİBARİ VARLIKLAR TEMİNATLANDIRIR VE BÖYLECE KRİPTO PARA DEĞERİNİ REZERVE EDİLMİŞ İTİBARİ PARA DEĞERİNE SABİTLEYEREK FİYAT İSTİKRARI SAĞLAR:

   K R İ P T O - T E M İ N A T L A N D I R I L M I Ş REZERVLERDEKİ KRİPTO VARLIKLAR TEMİNATLANDIRIR VE REZERVE EDİLMİŞ KRİPTO VARLIKLARININ DEĞERİNE SABİTLENEREK FİYAT İSTİKRARI SAĞLAR ,

  T E M İ N A T L A N D I R I L M A M I Ş A L G O R I T M A L A R YAZILIM İKTİSADI MODELLERİ, ESAS TEMİNATLANDIRILMIŞ VARLIKLARA BEL BAĞLAMADAN FİYAT İSTİKRARI SAĞLAMAYI AMAÇLAR

    K A R M A YUKARIDAKİ ÜÇ TEMEL YAKLAŞIMIN BİR KARIŞIMIDIR.

 

************************************************************************************19

   BZM   MEVCUT TEKNOLOJİ UYGULAMA STRATEJİSİ:

Şirketin geleneksel düzenleyici gerekliliklerinin karşılanmasını, üyelerin geleneksel destekleme varlıkları (resmi bankacılık ilişkileri gibi) konusunda güçlü bir denetlenebilir rezerv yetisine sahip olmasını gerektirir ve daha az merkeziyetsizleşme sağlar – ve aynı zamanda da fiyat istikrarı açısından, şu an için en etkili yaklaşımdır. BZM yatırımcılardan, oluşan borsalarla merkeziyetsizleşme sürecine yönelmektedir ve bu sayede kırılma noktası için tek bir teminat yolu sunmak yerine ağ kullanıcıları için çoklu likidite ve rezervler sağlamayı hedefler. Bu yaklaşım her ne kadar tam anlamıyla merkeziyetsizleştirilmek üzere tasarlanmamış ve hedeflenmemiş olsa da dağıtık bir yapıdadır. BZM ,denetimler, ödeme yükümlülüklerini karşılayabilme, uyumluluk ve sermayelendirme eşikleri ve limitleriyle ilgili gereklilikleri de bizzat uygulamaktadır. Bu durum, gerekli kontrollerin sağlanması noktasında herhangi bir üyeye itibar edilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bir teknoloji sağlayıcısı ve iletişim ağ şeması olarak BZM, onaylanmış tüm üyelerinin ödeme yükümlülüklerini karşılayacak kapasite ve uygunluk içerisinde yönetimini sağlar. Kullanıcı ile BZM iletişim ağı arasındaki etkileşim, BZM ekibi tarafından yaratılan ve idame ettirilen bir dizi akıllı sözleşme ile bu etkileşimleri kolaylaştıran protokol, ağ politikalarında kodlanmıştır. Yeni kullanıcılar BZM için avalanche ağına giriş yapmalı ve yeni , paralar bu süreç dahilinde sisteme katılmalıdır. BZM ,için avalanche ağı tarafından yaratılan ve uygulanan sözleşmelerin, küresel bilirkişi havuzu incelemelerine ve resmi güvenlik denetimlerine tabi açık kaynak kodlu yazılımları olması ve BZM'nın iç mühendisliğinin yanısıra dünyanın dört bir yanında aktif açık kaynak yazılım geliştiricileri ile işbirliği yoluyla geliştirilmesi amaçlanmıştır.

 

 

************************************************************************************************************20

BZM EKİBİ BZM TOKEN GELİŞTİRİCİSİ :

BZM ,İlksun Danşmanlık ltd.şti,ilk sahibi olsada, işlemlerin yönetiminin önümüzdeki aylarda sertifikalı ağ üyeleri ile kripto borsasındaki , piyasa düzenleyicilerine bu sahipliğin, aktarılması öngörülmektedir. BZM ağ üyelerinden ve şirket ortaklarından bağımsız bir çalışan işletme sermayesi, elemanlar ve teknoloji ile çalışması hedeflenmektedir. Değişken kripto para platformunun faaliyetlerine aktif olarak katkıda bulunan bir üye ağı oluşturduktan sonra, BZM ekibi sadece orijinal açık kaynaklı, teknolojinin kurucu üyesi olarak hareket etmeyi planlıyor. BZM ve İlksun ltd.şti. dört temel amacı yerine getirmeyi amaçlar: BZM değişken kripto para ve yazılım uygulamasının Ar-Ge, destek ve bakımının sağlanması. Buna BZM ,www.bizimreklam.com web sitesinin yönetilmesi, müşteri paneli, kod veri havuzu ile üçüncü taraf sözleşmelerine (kod katkıları, ortaklıklar, ürün geliştirme vb.) verilen desteğe kolaylık sağlamaktır. Kullanım örnekleri oluşturmak ve şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin benimsenmesini teşvik etmek amacıyla iş geliştirme de dahil olmak üzere, BZM Ağı için iş geliştirme, yönetim ve uyumluluk işlevleri sağlamak. İleriye dönük olarak, tüketici cüzdanlarını, ticaret ağlarını ve merkeziyetsiz finans ürünlerini entegre etmeye yönelik olacaktır. Kamuoyunun yasal yükümlülüklerini ve beklentilerini karşılayan yüksek emniyet derecelerini açıklamak ve sürdürmek için fon güvenliği, uyumluluk değerlendirmeleri, saklama hizmetlerini ,sağlamaktır. Yatırımcılara, kripto para birimleri ve blokzinciri teknolojisi konusundaki farkındalığını artırmak. Hem yerel hem de dünya genelindeki öncelikli dağıtılmış muhasebe altyapısına mühendislik, merkeziyetsiz finans ürünleri ve destek hizmetlerine katkıda bulunmak.

 

 

***************************************************************************************************************21

    BZM TOKEN HEDEFLERİMİZ:

 

BZM ,ilksun ltd.şti ile kuracağı ortaklıklar ve organizasyon ağları ile dünyanın bütün ileri gelen ülkelerinde ve pazarlarında önemli bir global organizasyon olmayı planlamaktadır. Herkese uygun, halka açık ve çeşitlendirilmiş dijital cüzdanlarla uyumlu istikrarlı bir para birimi sağlayarak varlıklara ve merkeziyetsiz finans ürünlerine uygun, kripto varlıklar için bir ağ geçidi olarak büyümeyi hedefliyor. BZM FAN CLUB Blokzinciri teknolojisinin tanınması ve kripto varlıkların tüm dünyada kullanımı, halkın eğitilmesine ve bilgilendirilmesine büyük ölçüde bağlıdır. Bu nedenle, genç nesillere teknoloji ve inovasyon alanındaki son gelişmeleri araştırmayı, anlamayı ve kullanmayı öğretmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir dernek oluşturmak önemlidir. BZM kurucuları tarafından kurulan BZM FAN CLUB , yalnızca farkındalık yaratma ve bireyleri eğitmekle kalmayacak, aynı zamanda BZM platformunun başlatılmasını ve benimsenmesini desteklemek amacıyla daha geniş kitlelere de hitap edecektir. Luna Dernegi, tek çatı altında kripto varlıklar, blokzinciri, otomasyon, yapay zekâ, açık finansman, merkeziyetsizleşme, sosyal adalet ve ilgili teknolojik ilerlemeler alanlarında seminerler, çalıştaylar, sosyal sorumluluk projeleri organize edecek ve yürütecektir. Gelişen teknolojik ilerlemeleri ülke olarak benimsemek, bireysel bakış açılarına, gerek zihniyet gerekse sosyo-kültürel açıdan bir değişim getirilmesini şart koşar. BZM Fan club vizyonunu yerine getirmesine destek olmak için, kaynaklarımız ve iletişim ağımız hem ulusal hem de uluslararası kuruluşlara destek sunacak, bireyleri ve kuruluşları ,yatırımcıları doğrudan etkileyecek projeler üzerinde işbirliği yapmaya davet edecektir. TAKIM BZM’nın ekip dinamikleri, sunduğumuz ürün ve hizmetler konusunda vizyonumuzu planlamakta, geliştirmekte ve uygulamada önemli bir rol oynamaktadır. Şirketimizin değerleri ve inançları konusunda ise, kurumumuz, ekip üyeleri arasında çeşitliliği destekleyen ve kişisel ve kurumsal açıdan gelişimimizi artıran bir şeffaflığa, yeniliğe ve özerkliğe dayanmaktadır.

 

***********************************************************************************22

EKİP ÜYELERİ VE ÖZGEÇMİŞLERİ :

BZM’nın kurucu ekibi, internet teknolojisi, çevrimiçi hizmetler ve bankacılık sektörlerine önceden hâkim blokzinciri teknolojisi, açık finans ve yazılım geliştirme konularında engin bilgi ve deneyim sahibidir. Kurucu ortaklar, OKTAY SAYAR ve ARSLAN SAMED geleneksel hizmetleri yenilemeye destek veren çeşitli kamu ve özel kurumlarda ürün geliştirerek, farklı platformlarda yazılım çözümleri sunan çok sayıda şirketle çalıştı. Kurucu ekibe, deneyimli yöneticiler, müşavirler, danışmanlar ve BZM organizasyonuna kapsamlı deneyim katan geniş bir liderlik ekibi destek vermektedir. Üst düzey finans yöneticileri, girişimciler ve blokzinciri uzmanlarından oluşan eşsiz niteliklere sahip yönetim ekibi, Finansal Teknolojisi sanayisinin en deneyimli ve en yetenekli kurumlarından birini temsil etmektedir.

 

OKTAY SAYAR - C E O :

    Blokzinciri ekosistemi içinde uzun yıllardır çalışan deneyimli bir girişimci ve iş insanıdır. Girişimcilik ve Finans alanındaki projelerde yer almıştır.Aksiyon token inda geliştiricisidir .Türkiye de ilk dijital para arzı konusunda uzmanlaşmış olan İlksun danışmanlık ltd.şti de ICO ve IEO geliştirme danışmanı olarak rol aldı. Blokzinciri alanı konusunda engin bir bilgiye sahip bir bilgisayar proğramları ,yazılımcısıdır. Kripto para ticareti konusunda engin bir tecrübeye sahiptir ve inovatif yıkıcı teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

ARSLAN SAMED- COO :

     Bilgisayar proğramlarI ve madeni para pojelerinin geliştirilmesi konularında 2018 yılından itibaren , İlksun Danışmanlık LTD.ŞTİ çalışmaya başlamıştır.WEB3 alanında çalışmaları vardır.Bilgisayar ve internet ağ bilişimi ile ilgili çalışmalarıda bulunmuştur. KURUMSAL YAPI, YATIRIMCILAR , DANIŞMANLAR BZM ekibi, kuralların, rollerin ve sorumlulukların, şirketin farklı kademeleri arasında dağıtılmış olduğu merkeziyetsiz bir yapıdan oluşur. Bu istidat, yazılım mühendisliği, proje yönetimi, dağıtılmış işlem ortamı, iş geliştirme, finans, yasal ve uygunluk altyapısından gelen bireyleri içerir. BZM ,İlksun danışmanlık ltd.şti., internet platformları, protokoller, tüketici ürünleri, kurumsal geliştirme, açık kaynaklı yazılım ve aynı zamanda kripto para birimi ve blokzinciri teknolojisinde engin deneyime sahip güçlü bir danışmanlar kurulu tarafından desteklenecektir. BZM kurumu, şirket vizyonunu ve misyonunu yerine getirmek üzere bireysel ve stratejik yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Ekibimiz, iş insanları, blokzinciri akademisyenleri, piyasa düzenleyicileri, yatırım fonları, finansal danışmanlar ve girişimcilerden oluşan profesyonel ve akademik kuruluşlarla bir arada çalışmaktadır. BZM iletişim ağı, bireysel finansman, uyumluluk yapıları, ileri teknoloji ve tüketici interneti alanında onlarca yıllık deneyime sahip, gerek yerel gerekse global ortaklar tarafından desteklenmektedir.

 

 

*****************************************************************************************************************23   

 

 

 KARAR YETKİSİ :

Kripto para birimi ile blokzinciri teknolojisinin ortaya çıkışı, ticari internetin doğuşundan bu yana en önemli teknoloji atılımını temsil etmektedir ve BZM kurumu, teknolojiyi anlamak isteyen hükümetlerle güçlü ilişkiler kurmanın önemine ve pazarların bu teknolojiyi benimseyerek, topluma, ekonomiye ve tüketicilere yönelik önemli riskleri aşabileceklerine inanmaktadır. Dijital varlıklar ve kripto para birimleri için belirlenen çoğu küresel düzenlemelere benzer olarak, Bazı ülkeler, düzenleyiciler henüz kripto varlıklarını yönetecek politikalara resmi karar vermemiş ve uygulamaya sokmamıştır. Küresel ilgili düzenleyici kurumlar, blokzinciri teknolojisinin ve kripto para birimlerinin kanuni para olarak kabul edilip edilmeyeceğine dair nihai bir karara henüz varmamış olup, sektörün gelecek yol haritasına dair çalışmalarının devam ettiğini bildirmiştir BZM ekibi, hükümetlerin, finansal araçların ve yerel kurumların ilerlemesini desteklemenin yanı sıra, gelecekteki teknoloji şirketlerine yatırım olanakları yaratmak üzere kripto para dostu düzenlemelerin ve politikaların olacağını öngörmektedir. Mevcut düzenleyici ortam, BZM kripto para borsalarında kullanılabilecektir ve BZM ekibi olarak bu konudaki çalışma, bilgi ve deneyimlerimizi yetkili kripto borsalarla paylaşmaktan memnuniyet duymaktayız. TEKNOLOJİYE KATKILARIMIZ BZM,İlksun danışmanlık.ltd.şti , destekli değişken kripto para birimini geliştirmek için temel teknolojiye ve açık kaynaklı yazılıma katkıda bulunmaktadır. BZM’nın, para giriş çıkışlarında kesintisiz tüketici oluşturma ve belli başlı blokzinciri sözleşmelerinde kripto para birimini kullanma konusundaki öncü çalışmaları, BZM’nın faaliyetlerinin temelini oluşturmaktadır. teknolojik yenilikler arasında , risk kararlarını ödeme ağlarına ve işlemlerine dahil etmek için sistemler ve hizmetler ile itibari ve kripto varlıklar arasında anlık likidite ve dönüştürme sistemleri için çalışmaktadır.

 

 

 

**************************************************************************************************************24

 

 

   EK BİLGİLER VE GÜNCELLEMELER EK BİLGİLER VE GÜNCELLEMELER :

    BZM ekibi, projemizle ilgili teknik, ticari ve sosyal gelişmeleri yansıtacak şekilde periyodik olarak bu raporu www.bizimreklam.com sitesinde  güncelleyecektir.

@bizimreklamtoken   TİWİTER

@bizimreklamtoken  İNSTGRAM

@Bizimreklamtoken LİNKNED

@bizimreklamtoken  TELEGRAM

 

   TERİMLER SÖZLÜĞÜ:

     Açık Anahtar: Özel bir şifreden türetilmiş ve kripto para birimi alabilmek için kullanılan genel, bir alfanümerik sayı. Açık İnternet: Dünya Çapında İletişim Ağı (WWW) çerçevesinde bilginin İnternet Servis Sağlayıcıların mali amaçlarından eşit derecede ücretsiz, erişilebilir ve bağımsız olduğu temel bir ağ tarafsızlığı konsepti.

    Akıllı Sözleşme: Yasal bir sözleşmenin müzakere veya performansını dijital ortamda kolaylaştırmak, doğrulamak veya uygulamak üzere tasarlanmış bir bilgisayar protokolü.

  Akıllı sözleşmeler, üçüncü şahıslar dahil edilmeden güvenilir işlemlerin yapılmasını sağlar.

 Blokzinciri teknolojisi: Şİfreyazım ve hesaplamalar kullanılarak birbirleriyle ilişkilendirilen ve güvenceye alınan, bloklar adı verilen sürekli büyüyen bir kayıt listesi Dijital/Kripto Cüzdan: Kullanıcıların dijital para birimi gönderip almalarını ve bakiyelerini takip etmelerini sağlamak için kişisel ve ortak şifreler depolayan ve çeşitli blokzincirleriyle etkileşime giren bir yazılım programı.

       ERC-20 Kripto Para: Ethereum platformunda tasarlanan ve sadece burada kullanılan ve bu şekilde diğer tokenlerle takas edilebilen veya bir kripto para cüzdanına aktarılabilen, standart bir listeye bağlı kripto paralar.

      Ethereum Ağı: Açık kaynak, halka açık, blokzincir tabanlı yaygın bir bilgi işlem platformu ve akıllı sözleşme işlevselliğine sahip bir işletim sistemi.

       Gizli Anahtar: Kripto para harcamak / göndermek için kullanılan gizli, alfanümerik bir şifre / numara. İmha: Kripto para yaratıcıları tarafından var olan mevcut toplam tokenlerin belli bir kısmını "yok etmek" – veya tedavülden kaldırmak – için yapılan kasıtlı bir eylem. İtibari Para: Dolar ve Avro benzeri, hükümet tarafından basılan resmi para birimi. İtibari paranın değeri, arz ve talep arasındaki dengeden ve onu destekleyen bir mali varlığın değerinden ziyade, parayı basan hükümetin istikrarından kaynaklanır.

     Kara Para Aklamayı Önleme Kanunları (AML): Yasadışı işlemler sayesinde gelir elde etme uygulamasına son vermek üzere tasarlanmış bir dizi prosedür, yasa veya yönetmelik. Kripto Varlık: Takas edilebilir varlık değeri olan bir şifreleme veri ve yazılım kod birimi. Merkeziyetsizlik: Merkezi bir kurum tarafından yönetilmeyen ve üçüncü bir tarafın varlığından muaf, kişiden kişiye etkileşimlerle yönlendirilen bir ağ tasarımı.

    Müşterini Tanı (KYC): Bir işletmenin, müşterilerinin kimliğini tanımladığı ve doğruladığı kurallar ve işlemler. Bu terim ayrıca bu faaliyetleri yöneten banka ve kara para aklama yönetmeliklerine atıfta bulunmak için de kullanılır.

 

     Para Oluşturma: Yeni kripto paralar basan kişi tarafından yeni tokenler oluşturmak için başlatılan kasıtlı eylem Değişken kripto para birimi: Fiyat istikrarını sağlamak için, ayrılan varlıkların temelini oluşturan ve / veya yazılım algoritmaları tarafından yönetilen bir kripto varlığı tanımlamak için kullanılan bir terim.

           Uygulama Programlama         Arayüzü (API): Yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi program, protokol ve araç. API, yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Genel anlamıyla, farklı yazılım bileşenleri arasında belirgin bir şekilde tanımlanmış bir iletişim yöntemleri kümesidir. Yönetim: Bir hükümet, pazar veya ağ tarafından üstlenilmiş olan tüm idari süreçler.